Медична допомога

Українські біженці у Швеції за Тимчасовим захистом мають ті ж права, що й шукачі притулку в країні, що включає лише доступ до екстреної медичної допомоги. Доступ до медичної допомоги на практиці може змінюватись залежно від прийнятого медичним працівником рішення: лікування може чи не може чекати.

Потреби в охороні здоров’я дорослих українських біженців поза межами невідкладної допомоги не покривається медичною системою.

Якщо ви або хтось у вашій родині захворів, ви можете подзвонити за номером 1177 . Там можна отримати консультацію медсестри англійською або шведською мовами. Лінія працює цілодобово. На веб-сайті 1177.se є інформація про здоров’я і хвороби.

 

У разі екстрених ситуацій або небезпеки для життя дзвоніть за номером 112.

Оператори служби розмовляють шведською і англійською, але у разі необхідності можна скористатися допомогою перекладача. Якщо вам або хворій людині терміново потрібно потрапити до відділення невідкладної допомоги, за вами вишлють швидку.

Медичні центри завжди працюють протягом дня з понеділка по п’ятницю. Деякі медичні центри працюють в інший час.

Зазвичай потрібно записатися на прийом, перш ніж приходити.

Тут ви можете знайти медичний центр поруч з вами. Сторінка шведською мовою.

Якщо ви отримали серйозну травму або дуже серйозно захворіли, зверніться до відділення невідкладної допомоги. Вони працюють цілодобово. Немає необхідності записуватись на прийом.

У відділенні невідкладної допомоги в першу чергу допомога надається найбільш хворим. Це означає, що людям з менш серйозним медичним станом, можливо, доведеться чекати на допомогу. Іноді час очікування може сягати кількох годин.

Для дітей у віці до 6 років існують спеціальні заклади, які називаються дитячими поліклініками (barnavårdscentraler). Діти відвідують їх регулярно і проходять там вакцинацію. 

В деяких місцях є спеціальні лікарні та відділення невідкладної допомоги для дітей.

Існують спеціальні відділення для жінок. Вони називаються відділеннями жіночої консультації (barnmorskemottagning), центрами здоров’я матері (mödravårdscentral) та дитини або центрами жіночого здоров’я (kvinnohälsovård). Там ви можете отримати консультації та поради щодо контрацепції та здати аналізи на різні захворювання. Вагітні можуть приходити на огляди.

Якщо в вас почались пологи, треба звернутись до пологового відділення. Вони працюють цілодобово.

Тут можна знайти відділення жіночої консультації. Сторінка шведською мовою.

Стоматологічна допомога часто коштує дорожче, ніж інші види медичної допомоги. Запитайте заздалегідь, скільки коштуватиме лікування. Діти та підлітки зазвичай отримують стоматологічну допомогу безкоштовно.

Тут можна знайти стоматологічні клініки. Сторінка шведською мовою.

Пред’явіть картку UT (дозвіл на проживання), коли звертаєтесь за медичною допомогою

При реєстрації в Міграційній службі ви отримаєте спеціальну картку. Вона називається картка UT. Ви повинні пред’явити цю картку, коли звертаєтесь за медичною допомогою. Це стосується як дорослих, так і дітей.

Вартість медичної допомоги

Діти до 18 років отримують медичну допомогу безкоштовно. Це стосується як дітей, які шукають притулку, так і тих, хто не має дозволу на перебування в Швеції. Допомога дітям у відділеннях невідкладної допомоги у деяких випадках може бути платною.

Дорослі віком від 18 років зазвичай повинні оплачувати медичне та стоматологічне обслуговування.

Приклади платної медичної допомоги

  • Відвідування лікаря в медичному центрі коштує максимум 50 крон.
  • Візит до стоматолога коштує 50 крон. Це стосується невідкладної стоматологічної допомоги.
  • Ліки, що відпускаються за рецептом, коштують максимум 50 крон. Але за деякі ліки вам доведеться сплатити повну ціну, наприклад, за ліки від кашлю.

Перекладач

Ви маєте право на послуги перекладача, якщо не розмовляєте шведською. Перекладач зобов’язаний дотримуватися конфіденційності. Послуги перекладача надаються безкоштовно. Щоб отримати допомогу своєю мовою, зв’яжіться з медичним закладом до прийому.

medical, health, medicine-5459633.jpg
Прокрутити вгору